Tworzymy różnorodne przestrzenie. Projektujemy ultranowoczesne, minimalistyczne ogrody jak i modernistyczne czy klasyczne założenia ogrodowe. Każdemu staramy się nadać unikatowy, niepowtarzalny charakter, choć słyszeliśmy już o rozpoznawalności naszych prac. Wszystkie bowiem cechuje wyrafinowanie i umiar, dążenie do piękna oraz kunszt wykonania. Odzwierciedlają one nasza estetykę ale i stanowią wyraz współpracy i zaangażowania obydwu stron.

PROJEKTOWANIE OGRODÓW SZCZECIN

Projektowanie ogrodów to interdyscyplinarna dziedzina, która wymaga łączenia wiedzy ogrodniczej, psychologii czy socjologii. Dlatego tylko łącząc wszystkie elementy w całość powstanie projekt ogrodu nie tylko piękny  ale i funkcjonalny, spełniający wszystkie indywidualne zapotrzebowania. Choć każdy ogród i każdego inwestora staramy się traktować indywidualnie, aby ułatwić współpracę staramy się powielać pewien schemat prac. Dlatego też każdorazowo proces projektowania ogrodu odbywa się w kilku krokach.

KROK 1 : ROZMOWA

Zapoznanie z terenem oraz oczekiwaniami klientów stanowi podstawę do przyszłego projektowania ogrodu. Dlatego, pierwsze spotkanie dotyczące projektowanego ogrodu zawsze odbywamy na miejscu budowy. Zazwyczaj podczas godzinnej rozmowy jesteśmy w stanie poznać i teren i preferencje dotyczące wyglądu przyszłego ogrodu. W tym momencie jesteśmy też w stanie wycenić koszty projektu ogrodu.

KROK 2 : POMIARY TERENU

Inwentaryzacja istniejącej przestrzeni tj. drzew, budynku, pomp ciepła, nasłonecznienia terenu czy sprawdzeniu kategorii gleby oraz dokumentacja przestrzeni niezbędna jest do przeprowadzenia analiz oraz koncepcji zagospodarowania terenu.

KROK 3 : KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA TERENU

W tym momencie na podstawie rozmowy oraz analiz przedstawiamy wstępne szkice i plany projektowanej przestrzeni. Pokażemy co może skrywać Państwa kawałek przestrzeni, podając spektrum możliwości, jakie jesteśmy w stanie dla niego stworzyć. Do planów dołączamy wizualizacje ogrodu, które pomogą wyobrazić sobie przyszły efekt. W zależności od rożnych czynników przedstawiamy jedną lub dwie wersje projektowanego ogrodu. Czasem, w wyniku mnogości pomysłów kolejne wersje mogą różnic się innym rozwiązaniem danych fragmentów ogrodu, takich jak inny projekt części frontowej lub innego, ważnego miejsca w ogrodzie. Jest to moment w którym omawiamy ewentualne zmiany.

KROK 4 : PROJEKT OGRODU

Po konsultacjach dotyczących koncepcji projektu ogrodu, powstają plansze opisujące całe założenie ogrodowe tj.

  • plansza z podziałem przestrzennym ogrodu
  • plansza z doborem gatunkowym roślin
  • plansza z rozkładem oświetlenia oraz systemu nawadniającego
  • plansza z proponowanymi elementami małej architektury (jak meble ogrodowe, altany, donice, dobór kostki brukowej )
  • kosztorys do wszelkich prac związanych z założeniem ogrodu

Niewątpliwie projekt ogrodu stanowi niezbędną bazę do budowy ogrodu. Jeżeli chcą Państwo kontynuować nami współpracę dotycząca zakładania ogrodu , serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą wykonawstwa.