Z rozmysłem staram się balansować między silną formą architektury a wszechogarniającą naturą wierząc, że w ogrodach, odnajdziemy część siebie. Powrócimy do korzeni, tam gdzie nasze miejsce.

Wojciech Skoczowski
architekt krajobrazu

Wojciech Skoczowski projektant ogrodow
HISTORIA

Firma Spring Architektura Krajobrazu powstała w 2004 roku z inicjatywy Wojciecha Skoczowskiego – dyplomowanego architekta krajobrazu, absolwenta warszawskiej SGGW. Droga do jej założenia zaczęła się jednak dużo wcześniej niż oficjalna data jej zarejestrowania.

Wojciech Skoczowski urodził się i mieszka w Szczecinie, jednak to na leśnej działce, położonej na obrzeżach Drawieńskiego Parku Narodowego spędzał w młodości swój wolny czas. W otoczeniu natury odnalazł pasję i miłość do ogrodnictwa. Pierwsze, często nieudane eksperymenty z przesadzaniem drzew czy budową warzywnika na jałowej glebie nie zniechęciły go, lecz pchnęły ku pogłębianiu wiedzy. Własnoręczne kopanie stawu przez większość wakacyjnego czasu było świadectwem dużej determinacji. Obecnie wspomina to z rozrzewnieniem. Wiele z tych pozornych porażek, wynikających z braku wiedzy czy umiejętności, pozwoliły mu nabrać doświadczenia i zdobyć wiedzę, nierzadko lepiej, niż na zajęciach z gleboznawstwa czy fitosocjologii. Naturalnie wpłynęły na wybór kierunku studiów, a zawód architekta krajobrazu wydawał się być oczywisty. Pomimo kilkunastu lat prowadzenia działalności, po zaprojektowaniu i zrealizowaniu ponad 200 ogrodów przydomowych wciąż odnajduje w sobie energię i pasję do podejmowania nowych wyzwań.

NASZ CEL

Tworzymy ogrody, w których sami chcielibyśmy przebywać, w których sami bylibyśmy szczęśliwi. To dlatego często mówimy o nich jak o naszych dzieciach i z dumą patrzymy jak się rozwijają i pięknie rosną.

architekt krajobrazu Szczecin Wojciech Skoczowski
CO POTRAFIMY

Potrafimy stworzy ogród od zera. Wyobrazić sobie przestrzeń i przelać na papier to, czego jeszcze nie ma, co często nie zrodziło się w wyobraźni inwestora. Potrafimy przekształcić pobudowlany chaos w uporządkowany teren na drodze ciężkich i nierzadko długotrwałych prac ziemnych. Posiadamy wiedzę z zakresu wymagań i potrzeb roślin pozwalającą dostosować je do zastanych warunków, lub dostosować podłoże do wymagań roślin o ile okazują się kluczowe w projekcie. Posiadamy umiejętność dobierania materiałów i łączenia wszystkich składowych w całość, począwszy od wiedzy z zakresu projektowania przestrzeni przez prace typowo budowlane i praktyczne umiejętności budowy systemów nawadniających, projektowania oświetlenia, dostępności materiałów po znajomość aktualnych trendów w projektowaniu krajobrazu i czerpaniu z nich tego, co przetrwa lata, i nie znudzi się po chwili.

DLA KOGO PRACUJEMY

Nasi klienci to podobnie jak my ludzie z wizją. Odważni, ufający, ale jednocześnie wrażliwi i zaangażowani. Tylko porozumienie na wielu płaszczyznach zaowocuje „niezwykłymi” ogrodami.

MIEJSCE PRACY

Naszą działalność zarówno przy projektowaniu ogrodów jaki i ich wykonawstwie ograniczamy gównie do Szczecina i okolic. Związane jest to z ograniczonym czasem i zaangażowaniem jaki staramy się wkładać w każdy projekt i realizacje. Jednak w wyjątkowych sytuacjach i przy naszej dostępności, przyjmujemy zlecenia zarówno w województwie zachodniopomorskim jak i całej Polsce.